شلوار كوهنوردی مجهز به فناوری پيشرفته!

محققان شلوار مجهز به فناوري‌هاي پيشرفته طراحي كرده‌اند كه علاوه بر راحتي و كمك به حفظ تناسب اندام، از كارايي بسيار زيادي در محيط كوهستاني برخوردار است.

شلوار كوهنوردي X-Bionic با تركيبي از ۸۴ درصد پلي آميد و ۱۶ درصد الياف الستان (لايكرا) توليد شده و حداكثر آزادي عمل را در هنگام راه رفتن، طناب زدن يا كوهنوردي براي افراد ايجاد مي‌كند.

مواد بكار رفته در تهيه اين لباس مقاوم به سايش هستند كه مي تواند از بدن كوهنورد در هنگام بالا رفتن از صخره هاي تيز كوه محافظت كند.

در كنار دوام بسيار زياد و ساختار الاستيكي، شلوار X-Bionic از ويژگي منحصر به فرد ديگري نيز برخوردار است؛ با استفاده از عايق ISO-Pad با ضخامت هاي مختلف، گرماي مورد نياز براي مناطق خاص پا از جمله استخوان ران تأمين شده و به حفظ درجه حرارت بدن كمك مي شود.عملكرد شلوار براي تنظيم دما با مكانيسم خنك كننده طبيعي بدن يعني عرق منطبق است؛ در زمان تحرك و با تعريق بيشتر آب و مواد معدني از طريق كانال هاي هوايي خارج و باعث گردش هوا و خنك نگه داشتن بدن مي‌شوند.

همچنين زماني كه بدن سرد شده و در حال استراحت است، با كمك حفره هاي سه بعدي يك پوشش عايق مانند مانع از خروج گرماي بدن مي شود.

شلوار كوهنوردي X-Bionic بدليل خلاقيت در طراحي برنده جايزه ويژه طراحي iF Design Award 2012 شده است. اين لباس مجهز به فناوري‌هاي پيشرفته با قيمت نسبتا بالاي ۴۶۵ دلار به بازار عرضه شده است.